Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana

IAMSport
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym czasie bardzo znanym zagadnieniem. Poglądy na jej temat bywają jednakże całkowicie różne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, jakie to ostrzegają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią łączą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przekazywanych pożyczek zabierali lokale mieszkalne ubogich osób.

Rzeczywistość wydaje się być jednakże trochę w wyższym stopniu skomplikowana niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób ogólny danego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron zdaje sobie sprawę precyzyjnie na co się decyduje.
http://podzastaw.org
Pożyczki pod zastaw mieszkań są przydzielane poprzez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, która to to reguła zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w określonej kwocie a 2ga strona zobowiązuje się ją zwrócić w ustalonym czasie, razem z dodatkowymi odsetkami i kosztami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie posiada uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w BIK). Zabezpiecza się zatem poprzez dokonanie zapisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana konstrukcja od strony prawniczej.