Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, jaka chociażby raz w całym swym życiu miała styczność z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót wzięty z terminologii finansowej, który to zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te fundamentalne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest instytucja, która została stworzona poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki żeby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mają tylko banki. Przenikają do niej dane o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to osiągamy za poszczególne działania. pozyczki od prywatnych osob Pożyczki pod zastaw nieruchomości- 5 sposobów na otrzymanie

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy osiągnąć bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dosyć często mają spore spóźnienia. Wypada tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.