Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo świeżą propozycją na polskim rynku propozycji kredytowych. Aczkolwiek w swej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez standardowe banki. Warto jednak wskazać na parę fundamentalnych różnic.

Kluczowa z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki próbując podtrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociażby statystyczne podstawy aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób poprawny. http://podzastaw.org
Pożyczka z komornikiem - lekarstwo na finansowe kÅopoty - Off Topic - Browser Game Community - playcomet.com - Play Free MMORPG - Powered by Discuz!
Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na odrobinę innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możliwości weryfikacji potencjalnej osoby zainteresowanej pozyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do BIK innymi słowy do podstawowego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym wymagane jest używanie solidnych gwarancji spłaty pożyczki