Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały środek ażeby w stosunkowo okrojonym czasie otrzymać znaczną sumę pieniędzy. W ostatnim okresie stały się one coraz w większym stopniu popularne a krąg zadowolonych nabywców wzrasta w stałym tempie.
sprawdź pozyczka hipoteczna
Jakie wytyczne wskazane jest spełnić aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności pozostaje wskazać, że należy być właścicielem konkretnej części terenu tj. parceli. Nasze prawo do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II KW musimy widnieć jako jedyni posiadacze (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza sytuacja to takowa w której parcela nie jest obciążona jakimkolwiek prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości jest zależna finalnie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest stosunkowo wyższa niż np. terenu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest równie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna bowiem do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron dostaje pewność, że wszystkie kwestie od strony prawniczej zostaną zrobione z należytą pieczołowitością.