Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób tak by w relatywnie okrojonym czasie otrzymać znaczną kwotę środków finansowych. W ostatnim okresie stały się one coraz to w większym stopniu znane a krąg usatysfakcjonowanych klientów rośnie w trwałym tempie.


Jakiego typu wytyczne trzeba osiągnąć aby pozyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności przychodzi określić, że wypada być właścicielem ustalonej partii gruntu tj. działki. Nasze prawo do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II KW powinniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (gdy jest paru współwłaścicieli to konieczna jest ich zgoda przy spisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości jest zależna ostatecznie kwota udzielanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest znacznie większa aniżeli np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna ponieważ do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zyskuje pewność, że wszelkie kwestie od strony prawniczej zostaną przeprowadzone z właściwą starannością.