Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która chociażby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót wzięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te kluczowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, jaka została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki tak by taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mogą mieć tylko i wyłącznie banki. Trafiają do niej informacje o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to uzyskujemy za konkretne czynności.


Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość zdobyć bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zadłużeń i bardzo często posiadają dostrzegalne opóźnienia. Musimy tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.