Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużnikówKażda osoba, która to choćby raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te fundamentalne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy instytucja, która to została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki żeby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp posiadają tylko i wyłącznie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to otrzymujemy za konkretne czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość uzyskać bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zadłużeń i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Musimy tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.