Kredyt dla bezrobotnych - najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych


W tej chwili w naszym kraju stopień bezrobocia plasuje się niestety na stosunkowo znacznym pułapie (w obecnej chwili jest to około 12 %). Trudno mówić o rzetelności statystyk mimo to jesteśmy wstanie przyjąć, że są one zbliżone do rzeczywistości. Sytuacja ludzi nieposiadających pracy jest o tyle trudna, że z jednej strony nie uzyskują przychodów a z drugiej nie są w stanie zaciągnąć żadnego pożyczki mając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w minionym czasie pokazał się na rynku usług pożyczkowych całkowicie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Będzie to z pewnością wspaniała informacja dla każdej osoby, która to nie posiada zatrudnienia a występują u niej niespodziewane wydatki np. konieczność naprawy piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny rodzaj kredytu a którego otrzymanie wiąże się z zespołem wymogów które wskazane jest spełnić. W 1-szej kolejności wypada zakomunikować, że tego rodzaju kredyt to standardowe zobowiązanie przedstawiane na podstawie podpisanego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, iż ze względów obiektywnych zaświadczenia o dochodach pozyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca uzyskujemy kwotę 2 tys. pln zarobku netto. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w trakcie starania się o kredyt).


Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny również dla osób które to nie posiadają pisemnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie oszukujemy się, wielu naszych rodaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania żadnych składek.